LT EN
 
 
 
Naujienos Programos Priemonės Apie EŠSC
Ekonomikos mokymo programos ir standartų projektas
Pradinei mokyklai
Žingsnelis į ekonomiką
Pasirinkimų šalis
Mokausi tvarkyti savo finansus. Pirmieji finansiniai įgūdžiai
Pagrindinei ir vidurinei mokyklai
Elektroninė bibliotekėlė
Mokausi tvarkyti savo finansus. Pirmieji finansiniai įgūdžiai

 

 

 

 

Mokausi tvarkyti savo finansus. Pirmieji finansiniai įgūdžiai. 3-5 klasės (mokytojo knyga, moksleivio knyga, tėvų knyga)

 

 


Serija “Mokausi tvarkyti savo finansus” – puiki mokomoji priemonė, padėsianti moksleiviams nuo darželio iki baigiamųjų bendrojo lavinimo mokyklos klasių išmokti priimti geresnius sprendimus, kaip užsidirbti, leisti, taupyti, skolintis ir skolinti bei valdyti pinigus. Pristatome pirmąjį serijos komplektą 3-5 klasėms.

Yra pastebėta, kad ekonomiškai mąstantys moksleiviai labiau pasitiki savimi, sugeba priimti geresnius su finansais ir karjera susijusius sprendimus, aktyviau dalyvauja visuomenės gyvenime. Suvokdami kaip veikia pasaulis, geriname savo ateities galimybes. Ši puiki programa išmokys moksleivius kasdieniame gyvenime svarbių dalykų, tad iš esmės pagerins tūkstančių jaunų žmonių – mūsų ateities – rytojų.

Vienas įdomesnių šios mokymo medžiagos bruožų yra tas, kad kiekvienai moksleivių amžiaus grupei siūlomas ir vadovėlis tėvams. Tyrimai rodo, kad priiminėti ekonominius sprendimus vaikai dažniausiai mokosi iš tėvų, o šie moko vaikus remdamiesi savo patirtimi. Visos knygos yra linksmos ir informatyvios. Jos moko ir vaikus, ir tėvus.

Knygas parašė pripažinti finansų ir ekonominio švietimo srities ekspertai. Verčiant į lietuvių kalbą, jos buvo dalinai adaptuotos bei papildytos.

Pagal tik išleistą medžiagą pamokas vedė 18 pradinių klasių bei matematikos mokytojų, dirbančių 1-5 klasėse. Jų atsiliepimai:

“Viskas yra paremta gyvenimiškomis situacijomis ir pamoka vyksta žaidimo forma, todėl mokiniai labai greitai įsisavina naują medžiagą”. (Jolanta Sadochienė, 4 klasės mokytoja, Lentvaris).

“Moksleiviai mokosi ne tik ekonominių sąvokų bei ekonominio mąstymo, bet ir lavinama jų kalba, matematiniai įgūdžiai, padedama susivokti aplinkoje, priimti sprendimus”. (Jolanta Lembertienė, 2 klasės mokytoja, Šiauliai).

“Tėvams tai neįprasta užduotis”. (Laima Stumbrienė, 4 klasės mokytoja, Alksniupiai, Radviliškio r.).

“Supažindinkite mokinius su ekonomikos žiniomis ir pamatysite, kaip švyti jų akytės, kai jie mato, kad tėveliai už juos žino mažiau, negu jie išmoksta per pamokas. Lukas sako: - Ką mano mama gali žinoti apie žmogiškąjį kapitalą, jei ji nežino, kas tai yra ekonomika...” (Rasa Daubarytė, 3 klasės mokytoja, Šiauliai).

“Aš, vaikus norėdama nubausti, sakau: šią savaitę nebus ekonomikos”. (Danutė Bareikienė, 5 klasės mokytoja, Naujoji Vilnia).

 


Knygų vertimą ir leidybą parėmė: Švietimo kaitos fondas ir bankas “Hansabankas”.

Išleido: leidykla “Garnelis”, Vilnius

Leidimo metai: 2002

Tir. 2500 egz. Nemokama.
 
 
   
 
Ekonomika XI-XII klasėms

Išleistas vadovėlis "Ekonomika XI-XII klasėms". Apie ką jis ir kuo jis skiriasi nuo kitų? Sužinokite daugiau.

Seminaras "Mokausi tvarkyti savo finansus"
Sužinokite daugiau apie EŠSC siūlomą seminarą pradinių ir 5-6 klasių mokytojams!
Kuriu savo finansinę ateitį
Plačiau apie serijos "Mokausi tvarkyti savo finansus" knygas 6-8 klasėms
 
© EKONOMINIO ŠVIETIMO SKLAIDOS CENTRAS ¦ info@essc.lt